Aparthotel – czym jest popularne w ostatnich latach rozwiązanie?

Ruch turystyczny rośnie z roku na rok, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Z tego powodu branża turystyczna rozwija się w zaskakująco szybkim tempie, a turyści co sezon mają do wyboru coraz więcej możliwości związanych z wyjazdem. Pojawiają się nowe biura podróży, linie lotnicze, a przede wszystkim miejsca, w których goście mogę się zatrzymać. Jednym z najnowszych rozwiązań są aparthotele, które w ostatnich sezonach zawitały nawet do Polski. Ale czym tak właściwie są aparthotele?

Jak można się łatwo domyślić, wyrażenie „aparthotel” powstało z połączenia słów „apartament” i „hotel”. System działania aparthoteli jest także połączeniem hotelu oraz apartamentu. Klient wynajmuje sobie apartament, który składa się z sypialni (jednej lub kilku), łazienki, a często także aneksu kuchennego i małego salonu. Nie jest to jednak wynajem zawierana na umowę, a w systemie działającym jak rezerwacja pokoju hotelowego. W niektórych aparthotelach turyści mogę znaleźć portiernię, restaurację, strefę fitness, a nawet room service. 

Aparthotele to przede wszystkim rozwiązanie bardzo opłacalne dla wynajmującego. Porównując ceny za oferty hoteli oraz aparthoteli śmiało można stwierdzić, że te drugie oferują o wiele więcej dogodności. Jest to polecany wybór dla większych rodzin, albo osób wyjeżdżających grupą. Nie muszą oni dzielić się na kilka osobnych pokoi, tylko rezerwują pobyt w jednym obiekcie. Właścicielami mieszkań w aparthotelach mogę być firmy inwestycyjne lub osoby prywatne. Inwestowanie w aparthotele pozwala na zarobek wielkości proporcjonalnej do ilości wynajmowanych pokoi. Najczęściej cały kompleks podlega pod jednego zarządcę, a dopiero pojedyncze kwatery są w posiadaniu innych jednostek. 

Wynajem aparthoteli spopularyzowany jest głównie przez osoby wyjeżdżające w celach biznesowych. Dotyczy to podróży kilkudniowych oraz nawet wielomiesięcznych pobytów w inny mieście, bądź kraju. Wybór aparthotelu pozwala na otrzymanie odpowiednio dużej przestrzeni, którą można dostosowywać pod swoje preferencje. Można w nim odpoczywać oraz pracować. Zdarza się także, że w wynajmowanym mieszkaniu odbywają się konferencje oraz spotkania biznesowe. Z tego względu aparthotele to miejsca warte polecenia nie tylko dla inwestorów, rodzin, czy turystów, ale również dla osób wyjeżdżających służbowo. 

Aparthotel – czym jest popularne w ostatnich latach rozwiązanie?
Przewiń do góry