Condohotel co to jest i jak w niego inwestować

Ludzie szukają różnych sposobów na inwestowanie w nieruchomości. Pewną nowością, o której stosunkowo rzadko można coś usłyszeć, jest inwestycja w pokoje hotelowe w budynkach nazywanych hotelami condo. W Polsce jest kilka obiektów tego typu, które z jednej strony mogą służyć jako obiekty noclegowe dla turystów, a z drugiej mogą być po prostu zwykłym mieszkaniami, z których korzystają na co dzień ich właściciele.

Co to jest condohotel?

Czym zatem jest ten tajemniczo brzmiący hotel? o budynek tworzony przez dewelopera, położony najczęściej w atrakcyjnej części miasta lub w jakiejś miejscowości turystycznej, który łączy funkcje hotelu z budynkiem mieszkalnym, w którym na co dzień żyją lokatorzy. Część lokali może być zatem przeznaczona właśnie pod wynajem dla turystów, a część na stałe zamieszkana. Nieruchomości jest najczęściej bardzo elegancka, wykończona w luksusowy sposób, a same apartamenty również są wyjątkowo atrakcyjne.

Jak inwestować w condohotel?

W jaki sposób inwestować w tego typu nieruchomość? Deweloper, który buduje inwestycje, sprzedaje poszczególne lokale, dlatego też zwyczajnie można je kupić. Następnie wykorzystuje się je zgodnie z własnym planem. Nieruchomość może stanowić nasze mieszkanie, w którym będziemy żyć na co dzień. Lokale można również wynajmować turystom. Trzeba pamiętać o tym, że najczęściej są to po prostu apartamenty wynajmowane dla turystów, a zarządzanie nimi leży po stronie właściciela mieszkania. Jeżeli chodzi o zysk z inwestycji to najczęściej mówi się, że kształtuje się on na poziomie od 5 do 8% w skali roku. Można zatem powiedzieć, że to bezpieczny sposób na zainwestowanie pieniędzy. Stopa zwrotu jest wyższa niż na przykład w przypadku lokat, a samo inwestowanie jest dużo bardziej bezpieczne niż wtedy, gdy gra się na giełdzie. Poza tym jest się właścicielem lokalu, dlatego też zawsze można go zwyczajnie sprzedać, zarabiając na tym pewną kwotę. Jest to jeden ze sposobów inwestowania w nieruchomości, który z pewnością warto rozważyć.

Condohotel co to jest i jak w niego inwestować
Przewiń do góry