Na czym polega inwestowanie w aparthotele i dlaczego jest to dobra okazja?

Inwestycje w nieruchomości nie tracą na popularności nawet w dobie pandemii. Co więcej, statystyki pokazują, że ceny nieruchomości nie przestają rosnąć. Alternatywą i bardzo ciekawym pomysłem na zwiększenie swojego dochodu jest inwestowanie w aparthotel. Na czym polega taka inwestycja? Dlaczego warto?

Inwestowanie w aparthotel – czym są aparthotele?

Jak wskazuje sama nazwa (z języka angielskiego), aparthotel to połączenie apartamentu i hotelu. W praktyce są to mieszkania apartamentowe, które wynajmuje się na doby, tak samo jak w hotelu. Taką strategię wynajmu można również spotkać w przypadku zwykłych apartamentów (np. w blokach mieszkalnych). Podstawową różnicą w przypadku apartholeli jest jednak to, że są to kompleksy apartamentowe, które od samego początku buduje się z myślą o wynajmie krótkoterminowym. Podobnym rozwiązaniem są tzw. condohotele, czyli apartamenty wynajmowane na godziny. Aparthotele zazwyczaj różnią się od standardowych pokoi hotelowych swoją powierzchnią (aparthotele są większe) i najczęściej poza miejscem na sen obejmują łazienkę oraz małą kuchnię. Podobieństwem jest z kolei obecność recepcji oraz służby sprzątające.

Inwestowanie w aparthotele – dlaczego warto?

Jak przewidują ekonomiści, inwestycje w nieruchomości w najbliższych latach staną się jeszcze bardziej dochodową formą inwestycji. Inwestowanie w aparthotele daje większą szansę na zysk niż np. zakup akcji i obligacji lub skorzystanie z lokaty bankowej. Inwestycja w aparthotel może być lepszym rozwiązaniem niż zakup mieszkania z celem wynajmu długoterminowego. Szczególnie warto rozważyć takie rozwiązanie, jeżeli inwestycja ma przynosić zyski bez dużego zaangażowania czasu i energii – zarządzanie apartamentem może zająć się profesjonalny operator lub specjalna agencja. Najlepszym miejscem na inwestycje w aparthotel są tereny popularne wśród turystów, jak np. miejscowości w górach lub nad morzem. Plusem inwestycji w taką nieruchomość jest również to, że właściciel może wynajmować apartament tylko przez część roku (np. od września do czerwca), a w okresie wakacji samemu spędzać czas w swoim aparthotelu. Szukając dostępnych inwestycji sprawdź na stronie condo.pl – https://condo.pl/investments/

Na czym polega inwestowanie w aparthotele i dlaczego jest to dobra okazja?
Przewiń do góry